Ze szczególną odpowiedzialnością podchodzimy do właściwego traktowania zwierząt w naszych zakładach, stawiając ich dobrostan na pierwszym miejscu - i tego samego oczekujemy od współpracujących z nami hodowców, czy pośredników.
Jesteśmy przekonani, że wspólne działania pomogą nam przełamywać kolejne stereotypy i udowodnią, że prawa zwierząt w zakresie hodowli, żywienia, opieki weterynaryjnej oraz transportu, są i wciąż będą przestrzegane.
Właśnie dlatego prowadzimy aktywne działania informacyjne, edukując hodowców na temat korzyści płynących z przestrzegania przepisów o dobrostanie zwierząt, o ich znaczeniu w ocenie jakości mięsa, a także dopłatach do zwiększonej powierzchni bytowej.
Równie chętnie prowadzimy szkolenia w zakresie wyliczania dopłat od dobrostanu, czy mechanizmów pozyskiwania funduszy na jego poprawę. Wszystko po to, by prowadzona przez nas działalność odbywała się z szacunkiem do natury.
Przy całym naszym zaangażowaniu nie zapominamy o regularnych, wewętrznych szkoleniach dla zespołów Skupu i Transportu, poświęconych humanitarnemu traktowaniu zwierząt.
Nasza praktyka produkcyjna jednoznacznie wyklucza:
- przyjmowanie zwierząt leżących
- przyjmowanie zwierząt chorych oraz krów cielnych
- zadawanie cierpienia za pomocą elektrycznych poganiaczy
- wywoływanie stresu u zwierząt poprzez stosowanie urządzeń dźwiękowych